Sokan azt hiszik, a Linkedinen jelen lenni egy amolyan úri huncutság. Összeszedtem néhány tipikus véleményt ezzel kapcsolatban és azt is, hogy miért érdemes máshogy gondolkodni a Linkedinről.
1. Áh, most úgysem keresek állást! Ez nem jelenti azt, hogy egy év múlva sem fogsz és akkor kellemetlen lesz esténként szerkesztgetni és azt googlizni, hogyan kell optimalizálni a profilodat. Jobb, ha ezt nyugisan, átgondoltan intézed el és amikor szükség lesz rá, nem kell kapkodni.
2. Az ajánlásban úgysem bízik meg senki, mert azt a haverok írják egymásnak. Ez igaz lehet, de különbséget lehet tenni a szívességből megírt és a komoly ajánlások között. Ha csak kollégák és évfolyamtársak ajánlanak valakit, az valóban gyanús de, a vezetők, üzleti partnerek ajánlásai aranyat érnek. Sokkal érdekesebbek a több ajánlással rendelkező profilok a toborzók számára, mint a “magányosak”. Az igazi profik nem jönnek el úgy egy pozícióból, hogy ne szereznének onnan legalább 2 ajánlást.
3. Szorgalmasan küldöm a CV-met a kiírt pozíciókra, menni fog ez a Linkedin nélkül is. Az utóbbi években az adott évben állást váltott emberek 18-20 százaléka találta az új pozícióját álláshírdetés alapján. A többiek vagy spontán jelentkeztek a cégez vagy kapcsolathálójukon keresztül értesültek a lehetőségtől, amit talán pont a Linkedinen keresztül tartottak fenn.
A Linkedin a barátod, ha új állást keresel és akkor is, ha “csak” tudatosítani szeretnéd a környezetedben a szakmai képességeidet.
[…] nincs kész a Linkedin profilja. Volt nagy irgum-burgum. Ebben a blogban már írtam arról, hogy miért kell jelen lenni a Linkedinen és arról is, hogyan tudjuk optimalizálni a profilunkat, hogy mások is megtaláljanak minket […]
[…] után rögtön elkészítette mindenki a sajátját….:) Akik még nem olvasták volna, azok itt találják a korábbi érvelésemet: ott kell lenni, nincs […]